Książki

Kulty i sekty

Kulty

Od zarania dziejów ludzie tworzyli i nadal tworzą mniejsze lub większe grupy społeczne. Zgromadzenia te w są bardziej lub mniej sformalizowane w zależności od celu ich powołania, stworzenia oraz liczby członków. Tym samym są grupy społeczne, które są mniej lub bardziej znane. W ramach powstałych więzi kształtują się określone zasady, rytuały, procesy oraz sposoby celebrowania wyznawanych reguł. Jednakże wszystkie podejmowane działania przez przez określoną grupę osób mają wspólny cel, dla którego dana wspólnota istnieje, gromadzi się i aktywnie w niej.

Należysz do osób, które po prostu najzwyczajniej interesują i fascynują się historią powstania sekt oraz sposobem ich funkcjonowania? A może obawiasz się, że ktoś z Twoich bliskich planuje przystąpić do tego typu organizacji lub sam zostaniesz zwerbowany? Sięgnij po książkę  Z. W. Dudka Sekty i kulty, inicjacje, transformacje, herezje – to odpowiednie źródło informacji, dzięki któremu zaspokoisz swoją ciekawość oraz zdobędziesz istotne informacje.

kult

Każdemu z nas chociaż raz zdarzyło się zetknąć z pojęciem sekta. Najczęściej nasz odbiór związany był z negatywnymi emocjami.. W dużej mierze wynikało i nadal wynika ze sposobu przekazywania informacji. Środki masowego przekazu zazwyczaj nawiązują w swoich informacjach do sekta w przypadkach gdy dotyczyło to celebrytów, zabójstw czy popełniania zbiorowych samobójstw. Dlatego poczucie obawy, lęku przed sektami jest jak najbardziej zrozumiałe. W ten sposób w choćby minimalny sposób zabezpieczamy siebie i naszych bliskich. Jednakże to nie jest jedyny i najskuteczniejszy środek chroniący przed sektami.

Dzięki książce Sekty i kulty, inicjacje, transformacje, herezje będziesz mógł poznać sam tok myślenia osób, które są założycielami oraz twórcami sekt. Dzięki posiadaniu takiej informacji po pierwsze poznasz cel powstawania sekt, a po drugie będziesz jeszcze bardziej mógł rozpoznać istniejące niedaleko niebezpieczeństwo związane z funkcjonowaniem sekty. Dodatkowo będziesz mógł zaspokoić swoją ciekawość w zakresie najpopularniejszych sekt w Polsce. W książce tej znajdziesz informacje odnośnie powstawania danych ugrupowań w różnych epokach.

Podsumowując – warto sięgnąć po książkę Sekty i kulty, inicjacje, transformacje, herezje, bo wiedza zdobyta dzięki niej pozwala inaczej spojrzeć na sekty. Po lekturze będziesz mógł szybciej i precyzyjniej wychwytywać sygnały, które mogą być zagrożeniem wstąpienia do sekty.