Książki

Metoda Silvy a podświadomość człowieka

metoda silvy

Metoda Silvy zwana często metodą „rozwijania umysłu” jest znanym systemem medytacji dynamicznej, w którym stan rozluźnienia umysłu wykorzystywany jest do rozwiązywania poszczególnych problemów życia codziennego. Twórcą tej techniki jest Jose Silva.

Kim był twórca tej metody?

Autor tej metody urodził się w 1914 roku w USA. Nigdy nie chodził on do szkoły, a czytania oraz pisania nauczyło go rodzeństwo. Będąc w wojsku Jose Silva czytał książki poświęcone parapsychologii, a następnie przeprowadzał doświadczenia dotyczące hipnozy.
Nieco później nieustannie trenował swój umysł oraz prowadził koncentrację relaksacyjną, w celu dotarcia do niższych poziomów aktywności fal mózgowych.
Te owocne ćwiczenia doprowadziły ostatecznie do opracowania słynnej „metody kontroli mózgu według Silvy”.

Na czym polega słynna metoda Silvy?

Jest ona techniką manipulacji psychicznej, czyli rodzajem techniki oddziałującej na podświadomość człowieka mającej w rezultacie doprowadzić do świadomej kontroli nad poszczególnymi poziomami mózgu.

Ten specyficzny stan organizmu zwany alfa, jest w rzeczywistości zbliżony fizycznie do momentu zasypiania lub też medytowania. Metoda słynnego Silvy zakłada, że organizm w takim momencie jest naturalnie otwarty na komunikację świadomości z podświadomością oraz nadświadomością i że będąc w takim stanie można przekonać samego siebie do zmiany swego zachowania, nastawienia danej osoby do świata czy też postrzegania innych osób.

Kolejny poziom umysłu zwany theta to z kolei stan znacznie głębszy od stanu alfa i jest on równoznaczny z głębszym snem. Na tym poziomie komunikacja z poszczególnymi poziomami świadomości jest jeszcze łatwiejsza, a uzyskane efekty są bardziej spektakularne. Programowanie własnego umysłu i związane z tym kontrolowanie go w stanie alfa i theta możliwe jest dla każdego uczestnika kursu metody Silvy.

Stosowane tej psychotechniki ma na celu wytworzenie przekonania o swego rodzaju wszechmocy mózgu, przypisując mu hipotetycznie nieograniczone możliwości. Z tego też powodu ten słynny sposób manipulowania mózgiem nazywany jest metodą „Rozwijania Umysłu” lub „Doskonalenia Umysłu”.

Obecnie przeprowadzane są kursy podczas których uczestnicy uczą się stosowania w życiu codziennym tej techniki. Powstały też książki poświęcone metodzie Silvy – klik.